خواص‌خوراکی‌ها- گروه سلامت:
با نزدیك شدن به فصل تابستان، انواع و اقسام میوه‌های تازه و رنگارنگ هم در دسترس قرار می‌گیرند كه حتی دیدن‌شان هم روح انسان را تازه می‌كند.
اما این میوه‌ها غیراز حظ بصر، فواید دیگری هم برای ما دارند كه یكی از آنها را مطالعه جدیدی نشان داده است. در این مطالعه مشخص شده كه مصرف آبمیوه‌های تازه و طبیعی، می‌تواند در كاهش خطر رسوب چربی در عروق و تنگی یا انسداد آنها مؤثر باشد.

به این ترتیب می‌توان این آبمیوه‌ها را، دارویی جهت پیشگیری از سكته قلبی و مغزی محسوب كرد.به گزارش بی‌بی‌سی، این محققان، در دانشگاه مون‌پلیه فرانسه، ۲ نوع میوه را برای پژوهش‌شان انتخاب كردند؛ سیب و انگور بنفش.

آنها موش‌های آزمایشگاهی مشابهی را انتخاب كردند، به هر گروه از آنها مقدار مشخصی از این آبمیوه‌ها خوراندند، ضمن اینكه رژیم غذایی پرچربی‌ای نیز برای‌شان آماده می‌كردند.

به یك گروه هم آبمیوه ندادند. بررسی‌ها نشان داد در یك گروه از این موش‌ها، میزان بروز تصلب شرائین، با وجود استفاده از رژیم غذایی پرچربی، بسیار كمتر از گروه‌های دیگر است.

این میزان، تقریبا معادل 3 لیوان آب این میوه‌ها برای انسان محاسبه شده است. در موش‌هایی كه از آبمیوه استفاده كرده بودند، میزان تجمع چربی در بدن و همچنین مواد اكسیداتیو استرس، از مواد زاید حاصل سوخت‌وساز بدن، و نیز سطح چربی خون، كمتر ازگروهی بود كه آبمیوه در برنامه‌شان وجود نداشت.

به گفته این محققان، آنتی‌اكسیدان‌های موجود در این آبمیوه‌ها، به‌خصوص گروه فنل‌ها، عامل اصلی این تاثیر شفابخش و معجزه‌آسا در آنهاست. سایر آنتی‌اكسیدان‌ها، از قبیل ویتامین C و نیز كارتنوئیدها نیز، عامل احتمالی این تاثیر معرفی شده‌اند.

در این میان، انگور بنفش، حاوی بیشترین مقدار آنتی‌اكسیدان و مؤثرترین ماده برای مهار رسوب چربی در رگ‌ها معرفی شده است. جزئیات این مطالعه در آخرین شماره نشریه تغذیه بالینی منتشر شده است.

اما این اولین و آخرین مطالعه در مورد تاثیر شفابخش میوه‌ها و آبمیوه‌های تازه نیست و نخواهد بود. به‌عنوان مثال، سال گذشته در همین روزها، نتایج مطالعه‌ای منتشر شد كه نشان می‌داد آب سیب، می‌تواند در كاهش ابتلا به آسم در كودكان مؤثر باشد.

در آن مطالعه مشخص شده بود یك بار مصرف آب سیب، می‌تواند این احتمال را به نصف كاهش دهد. دراین بررسی نیز وجود فیتوكمیكال‌ها وآنتی‌اكسیدان‌هایی مانند فلاونوئیدها و فنل‌ها، علت اصلی این تاثیر معرفی شده بودند. (این مطالعه را محققان مؤسسه ملی تحقیقات قلب و ریه انگلستان انجام داده و در شماره مه 2007 نشریه بیماری‌های تنفس اروپا چاپ كرده بودند.)

مطالعه دیگر روی آب چغندر انجام شده و نشان می‌دهد كه مصرف روزانه ۵۰۰ سی‌سی، معادل ۲ لیوان ازآب چغندر، می‌تواند باعث كنترل فشارخون شود.

در این مطالعه كه در دانشكده پزشكی دانشگاه پنیسولا انجام شده بود، به نقش نیترات‌های طبیعی موجود در این خوراكی اشاره شده بود و عامل اصلی این تاثیر، به وجود این ماده نسبت داده شده بود. این مطالعه نیز در شماره فوریه نشریه پرفشاری خون چاپ شده بود.

مطالعه دیگر در مورد خواص آب انار، میوه‌ای كه در میان ایرانیان به خوبی شناخته شده و بومی كشور ماست، انجام شده است.

در این مطالعه مشخص شده كه آب‌انار می‌تواند رشد سرطان پروستات را كند و حتی در برخی موارد متوقف كند. این مطالعه را محققان دانشگاه كالیفرنیا انجام داده و نتایج آن در شماره دسامبر نشریه «تحقیقات بالینی سرطان» منتشر شد.

این مطالعات، همگی تاكیدی است بر اینكه مصرف میوه‌های تازه و آبمیوه‌های طبیعی حاصل از آن، در این دنیای پر از تنقلات بسته‌بندی‌‌شده و كارخانه‌ای، می‌تواند سپر محافظی در برابر بیماری‌های این دوره، مانند بیماری‌های قلبی، سكته و فشارخون باشد.


با آرزوی تندرستی برای همه